top of page

Вентиляція 

Вентиляція будинку/квартири/кафе повинна забезпечувати в необхідних кількостях приплив свіжого повітря і відведення забрудненого і нагрітого. Тобто при проектуванні систем вентиляції досягається необхідний повітрообмін, встановлений нормами, або визначений за розрахунком.

У нас Ви можете замовити розрахунок, монтажне креслення системи вентиляції різних виробників:

  • Cooper&Hunter

  • Gree                             

  • Mitsubishi Electric 

  • Daikin

  • Aerostar

  • Komfovent

  • Vents

 

Детально ознайомитися з принципом роботи та перевагами даних систем у вас є можливість в нашій статті нижче.

вентиляція будинку, вентиляція квартири, припливно-витяжна вентиляція, рекуперація повітря, монтажне креслення системи вентиляції, проектування вентиляції.

Отримати консультацію, дізнатися про наявність та замовити розрахунок, монтажне креслення, монтаж та обладнання систем вентиляції  Ви можете зателефонувавши нам:

(068) 824 24 32; (063) 824 24 32

Системи вентиляції приміщень

Системи вентиляції і кондиціонування повітря – це необхідні компоненти систем життєзабезпечення в житлових, комерційних, громадських просторах. Вони відповідають за очищення, зволоження, формування комфортного мікроклімату в приміщенні, забезпечують усунення неприємних запахів. Інтенсивність повітрообміну регламентується встановленими стандартами для кожного типу об’єктів окремо.

 

Які проблеми вирішує сучасна вентиляційна система у приватному будинку/квартирі?

  • Перша – пил. Оскільки повітря на вході проходить через фільтр, пил осідає у елементі, що фільтрує, таким чином повітря проходить певний ступінь очищення.

  • Економія на опаленні. Після впровадження припливно-витяжної установки з рекуперацією витрати на підігрів повітря калорифером припливно-витяжної установки знижуються до 90%.

  • Запахи. За рахунок певного ступеня очищення припливного повітря скоротиться і надходження сторонніх запахів до вашої оселі – це вихлопні гази від автомобілів у дворі, міський смог, задимленість внаслідок сезонних пожеж у коло міста. Адже нам все це в нашому домі ні до чого, так?

  • Шум міста. Загальнообмінні вентиляційні системи забезпечують повну звукоізоляцію від вуличного шуму і тим більше виграють перед відкритим вікном

  • Алергені. Їх стає з кожним днем ​​все більше, і люди, схильні до алергії, будуть щасливі відчути порятунок від симптомів у себе вдома. Адже пилок більше не потраплятиме в квартиру, осідаючи на вентиляційних фільтрах тонкого ступеня очищення повітря, класу HEPA

  • Відведення надлишкової вологи. Енергоефективні будинки зазвичай не пропускають вологу. Ця волога часто осідає в холодних точках приміщення, і в таких місцях часто утворюється пліснява, яка не тільки руйнує ремонт в приміщенні, але і може завдати шкоди здоров'ю

 

Існує кілька варіантів реалізації вентиляційних систем в житлових приміщеннях.

1. Природний приплив. При такому варіанті на кухні і в санвузлі встановлюються видаляють забруднене повітря в витяжні шахти побутові вентилятори. Але оскільки віддалений повітря обов’язково повинен заміщається на свіжий, то вентиляція квартири стає можливою виключно при постійному припливі свіжого повітря. Найпростішим і ефективним способом вирішити цю задачу є установка припливного клапана. Клапан монтується безпосередньо у вікно або через отвір в стіні кімнати. Клапан повинен встановлюватися у верхній частині вікна або стіни для запобігання виникнення протягів в зоні перебування людей. Однак конструкція клапана не передбачає наявність фільтра, тому разом з потрапляють в приміщення повітрям буде також проникати пил та інші забруднювачі повітря.

2. Локальні припливні установки. Вентилятори, як і в першому варіанті, встановлюються на кухні і в санвузлах, а в кімнатах встановлюють одну або кілька локальних припливних установок. Саме вони здійснюють ефективну подачу очищеного і при необхідності підігрітого повітря в приміщення. Така установка може розташовуватися як на вулиці, так і всередині стіни або в самому приміщенні. Кількість свіжого повітря можна легко регулювати, а при відсутності в приміщенні людей її (припливну установку) можна просто вимкнути. Даний варіант найбільш підходить в тих випадках, коли немає бажання або можливості опускати в приміщенні стелі для прокладання системи вентиляції.

3. Поєднання системи припливної вентиляції і системи кондиціонування. Більшість моделей канальних кондиціонерів  припускають наявність можливості змішування зовнішнього повітря з рециркуляційним. Для цього необхідно підключити до кондиціонера повітропровід, а також встановлюється нагрівач і фільтр. Видалення забрудненого повітря з квартири проводитися витяжними системами в санвузлах та на кухні. Правильний розподіл по кімнатах свіжого повітря відбувається виключно при включеному внутрішньому блоці встановленого кондиціонера. Дана система вентиляції квартири передбачає, що повітря після перемішування розподіляється по кімнатах. Нажаль є обмеження по кількості підмісу повітря в кондиціонер, який складає всього 10%. Тому така система не може бути повноцінною системою вентиляції.

4. Припливна вентиляційна установка. Забраний ззовні через зовнішню решітку свіже повітря спочатку проходить очистку в фільтрах і нагрів в калорифері, а потім подається в приміщення через систему повітропроводів. У тих місцях де будуть прокладатися повітроводи необхідно буде опускати стелю або ж споруджувати короба з метою зробити систему вентиляції квартири менш помітною. Припливні установки бувають наступних типів:

  • складальна (монтується як конструктор і складається з окремих елементів: клапан, вентилятор, нагрівач, шумоглушник тощо);

  • компактна (або моноблочна) складається з захованих в шумоізольований корпус рекуператору, вентиляторів, фільтрів і т. д.;

Доповнивши систему центральним зволожувачем повітря стає можливим дуже просто контролювати вологість у всій квартирі в холодну пору року. Управляється така система безпосередньо з щита автоматики або входить в комплект пульта управління.

 

Отже, найбільш ефективним типом вентиляції є припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією.

Рекуператор – це теплообмінник поверхневого типу (бувають протиточні та роторні), в якому повітря, що надходить до приміщення, попередньо нагрівається за рахунок тепла від повітря, що відходить з приміщення. Це рішення дозволяє знизити загальну вартість опалення житла. Рекуператор у системі вентиляції дозволяє зменшити витрати енергії на нагрівання припливного повітря до 90%.

 

Розміщується припливно-витяжна установка можна на балконах, можлива установка безпосередньо всередині приміщення. Доповнивши таку систему центральним зволожувачем повітря дасть можливість контролювати вологість повітря у Вашій квартирі. Даний варіант вентиляційної системи вимагає обов’язкового опускання стелі. Управляється вентиляційна система для квартири з зовнішнього пульта управління.

Принципи підбору, проектування та монтажу вентиляції:

  • Припливно-витяжна система вентиляції підбирається для кожного об'єкта індивідуально. Для підбору системи вентиляції враховується – будівельний обсяг приміщення та кількість людей, які одночасно прибувають у приміщенні.

  • Після вироблення технічного завдання, промальовується схема вентиляції та кондиціювання в декількох варіантах.

  • Етап монтажу вентиляційної системи зазвичай виконується після прокладання електричних мереж.

  • У більшості житлових будинків, в яких вже виконаний ремонт, так само можна змонтувати систему вентиляції (якщо дозволяють конструктивні особливості будівлі).

 

Основні сполучні елементи системи вентиляції – це повітропроводи. Повітропроводи для прокладання мереж застосовуються кількох типів:

  • Жорсткі повітроводи з оцинкованої сталі. Можуть бути круглі, квадратні чи прямокутні.

  • Напівжорсткі із ПВХ FlexiVent. Повітроводи малого перерізу ø75 мм., використовуються для економії за стельового простору (можуть застосовуватися не у всіх системах).

  • Гнучкі повітроводи, наприклад, ATCO. Бувають утеплені мінеральною ватою (застосовуються у холодних зонах) або без утеплення.

  • Пластикові повітропроводи системи пластивент (із-за невеликих перерізів можуть застосовуватися не у всіх системах).

 

Для розподілу та забору повітря, застосовуються різні повітророзподільні пристрої :

  • Анемостати/дифузори – круглі та квадратні повітророзподільні та повітрозабірні пристрої стандартних типорозмірів.

  • Щілинні/лінійні дифузори (бувають прихованого та зовнішнього виконання) – за допомогою даних дифузорів отримується максимально рівномірний розподіл повітря. Також мають максимально мінімалістичний дизайн, які гармонійно впишуться в будь-який дизайн.

  • Регульовані/нерегульовані решітки – більш простіше рішення на відміну від щілинних/лінійних дифузорів.

 

Перетин повітророзподільних пристроїв підбираються з розрахунку - обсягу повітря, який необхідно подати до приміщення та його швидкості на виході з ґрат. Розподільні пристрої можуть бути пофарбовані в будь-який необхідний колір по бажанню.

Напівпромислові кондиціонери отримали широку популярність в приміщеннях ресторанів і барів, в котеджах і багатокімнатних квартирах, в магазинах і офісах.

 

Завдяки різним типам кліматичного обладнання можна підібрати найоптимальніший варіант, що підійде саме під ваші умови експлуатації. Ви можете звернутися до нас зі своїм проектом для професійного підбору всіх компонентів обладнання з урахуванням площі і особливостей об’єкта. Консультації фахівців повністю безкоштовні. Якщо проекту немає, ми допоможемо в реалізації монтажних креслень, подальшому підборі обладнання та монтажу систем вентиляції.

bottom of page